Go to ...

Kireçli Su Istıcıları Nasıl Temizlenir


Değerli takipçilerimiz bu makalemizde sizler için püf noktası olarak mutfak eşyalarındaki kireçlerin nasıl temizlenebileceğini anlatmak istiyoruz.

Su ısıtıcısı ve çaydanlıklarda çokça rastladığımız kireçlenmeler ile ilgili püf noktasını aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.

Su ısıtıcısını elma ya da üzüm sirkesi ile temizleyebilirsiniz. Su ısıtıcısına bir bardak sirke ile kireçli alanı kaplayacak kadar su koyun. Suyu bir iki kez kaynatın. Kaynadıktan sonra ısıtıcıyı kapatın ve suyun ılınmasını bekleyin. Böylece kireç çözülecektir. Suyu boşaltın ve ısıtıcıya temiz su ekleyin. Bu halde birkaç kez daha çalıştırın. Böylece sirke tadı da geçecektir. Eğer eve sirke kokusu yayıldıysa, camları açarak evi havalandırın. Kire.ten kurtulmak için limon tuzu da kullanabilirsiniz. Sirke ile temizlediğiniz gibi, sirke yerine limon tuzu kullanarak, aynı yöntemle kireci temizleyebilirsiniz. Suya 1-2 yemek kaşığı limon tuzu ilave etmeniz gerekir. Bu işlem bittikten sonra da ısıtıcıyı birkaç kez temiz suyla çalıştırın. Bu işlem sirkeden daha kokusuzdur. Son olarak, kireç çözücü kimyasal maddeler kullanabilirsiniz. Kimyasal maddeler sağlığa zarar verebilmektedirler. Bunun için ilk iki yöntemin kullanılması tavsiye edilir.

 

Tags: , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Kategorideki Diğer Konular - püf noktası

Kimdiradmin